Mali trikovi kod mušičarenja 12.
Mali trikovi kod mušičarenja 12.
Ovu su mali trikovi kod mušičarenja koje treba primenjivati i tako sebi boravak na vodi i mušičarenje učiniti komfornijim i uživati u njemu. Posebno su interesantni trikovi kod pravljenja mušica.
U dvanaestom nastavku ovog serijala dajemo tri praktična saveta, trika (ideje):
Mešanje dabinga pomoću kutije i kovanica, paleta za likovno na kojoj možete odlagati sitan materijal i pravilno postavljanje repića na jig nimfu
—
Kutija za mešanje dabinga
U kutiju (od kreme, bombona, lekova, …) ubacimo kovanice i sve je spremno za mešanje. Šišamo dlaku od koje želimo napraviti dabing i dodajemo još ono što želimo (fleš materijal, neki drugi sintetički materijal, ili dlaku u drugoj boji)
Ubacimo dlaku u kutijicu i spremno je sve za mešanje, tresemo kutiju da se dlaka što bolje umeša u fini dabing.
Gotov dabing, jedan deo je prirodni – samo dlaka, a u drugi je ubačen fleš. Obeležimo kesice i dabing je spreman za korišćenje u izradi imitacije.
Ivan Korhner i Jovan Ognjanović
—
Paleta za slikanje kao podloga za materijale
Gde s udicama, tungsten glavama i sitnicama?
Šetajući diskontom pre neki dan nekako dođoh i do odeljka gde se prodaje školski pribor i naletih na interesantnu sitnicu – paletu za slikanje koju deca koriste na likovnom kada slikaju bojama. Koriste je i neki slikari.
Ona može biti plastična, drvena ili od keramike i nije mnogo skupa (ova plastična je ispod 50 dinara – oko 35 centi), a nama koji pravimo mušice radi posao. Na paleti u njenim udubljenjima se mogu čuvati razne sitnice koje koristimo za izradu imitacija: udice, tungsten ili obične glave i druge sitnice.
Paleta na sebi ima mesto predviđeno za palac (udubljenje i rupu) koje možemo iskoristiti tako da je postavite pored stege ili na držač stege. Možete je jednostavno postaviti pored stege i tako na sigurnom imati pred vama sitnice koje vam trebaju kod izrade vaših imitacija (pupa, nimfi i larvi). Postavljate ih ili vadite pomoću pincete.
Postoji na tržištu više različiti modela paleta za likovno!
Originalni držači za ove sitnice su dosta skupi i rade se od drveta, kamena, gume, teške plastike, … Svaka malo ozbiljnija firma ih nudi. Ovako kako sam ja rešio možete sebi obezbediti da vam sitnice budu dostupne, pregledne i da budete sigurni da se neće otkotrljati negde sa stola!
Praktična stvar. Uživajte u vezivanju
Priredio Ivan Korhner
Fotografije: Arhiva Mušičara i internet
—
Postavljanje repića na Jig nimfu
Kada pravite Jig nimfe trebate voditi računa da repić koji postavljate na nju bude s donje strane. Kada se nimfa veže na tipet repić mora biti odozdo i ne puno duži od Gape (otvora ili razmaka) udice.
Vladimir Petrović – Oholi
Komentariši